Produkty dostępne w sprzedaży. Wkrótce tutaj więcej informacji o tej serii produktów przeznaczonych dla przemysłowych przekładni oraz przemysłowych silników spalinowych. Aktualnie po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 

Produkty dostępne w sprzedaży. Wkrótce tutaj więcej informacji o tej serii produktów przeznaczonych do elektro hydraulicznych układów sterowania np: skrzyniami biegów jak i ukladów hydraulicznych. Aktualnie po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 

Grafen - wysoce cenna odmiana węgla
Czytaj więcej...
Witamy na stronie poświęconej nanotechnologii polskiej marki Panther P52, której początki sięgają 1991 roku, która to po zawiązaniu ścisłej współpracy z 44tuning Performance Center bardzo szybko stała się cennym punktem w Tribotechnice (praktyczne wykorzystanie nauki o tarciu – o Tribologii).

Produkty już dostępne w sprzedaży. Wkrótce tutaj więcej informacji o tej serii produktów przeznaczonych do silników spalinowych (dwu i czterowsuwowych) zarówno w motocyklach jak i Quad - ATV, w tym wersje przeznaczone dla silników sportowych oraz wyczynowych. Aktualnie po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 
Produkty już dostępne w sprzedaży. Wkrótce więcej informacji o tej najnowszej serii dedykowanych preparatów przeznaczony dla konkretnego rodzaju paliwa, układu zasilania, wtryskowego (benzyna, diesel. LPG) , w tym również o najnowszej opcji Racing przeznaczonej dla silników benzynowych (drogowych, po tuningu, do motorsportu). Aktualnie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego.

Produkty już dostępne w sprzedaży. Wkrótce tutaj więcej informacji o tej serii produktów przeznaczonych do silników spalinowych pracujących w specjalnych, trudniejszych warunkach czyli zasilanych LPG-CNG, w jednostkach hybrydowych czy samochodach kempingowych (Campery). Aktualnie po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Preparaty Panther P52 Truck Heavy przeznaczone jako druga faza dla silników mocniej obciążonych
Czytaj więcej...
Preparaty klasy Premium Panther P52 Agri & Truck (nanotechnologia) opracowane na bazie molekuł GP powstałej w 1991 dla celów m.in militarnych. Następnie rozwinięty dla szerszego grona użytkowników z zastosowaniem aktualnie najlepszych i przetestowanych (m.in molekuł GP przebadanych m.in na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie) składników. Łączy wykorzystanie najlepszych osiągnięć tribologii jak i molekularnej inżynierii materiałowej (Molekuły GP, Ceramikę Grafen + kilka innych cennych dodatków). 

Działajacy z wykorzystaniem selektywnego przenoszenia materii pozwala na uzyskiwanie zjawiska bezzużyciowości (światowe dzieło D.N. Garkunowa, G.P.Shpenkowa) rozwinięte przez Juliana Szopińskiego - zasłużonego chemika i Jana Szopińskiego - twórcę preparatów Panther Oil od 1991 roku.

Produkt już dostępny w sprzedaży. Wkrótce tutaj więcej informacjo o tym unikalny produkcie. Aktualnie po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 
Produkty już dostępne w sprzedaży. Wkrótce tutaj więcej informacji o tej serii produktów przeznaczonych do różnego rodzaju skrzyń biegów i elementów przeniesienia napędu. Aktualnie po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 

Produkty dostępne w sprzedaży. Wkrótce tutaj więcej informacji o tej serii produktów przeznaczonych do silników spalinowych. Aktualnie po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 

Zjawisko LPSI - spalanie detonacyjne pozbawiło życia już wiele silników
Czytaj więcej...
Masz w samochodzie z silnikiem benzynowym (również z LPG) za duże zużycie paliwa, a moc silnika pozostawia wiele do życzenia? Masz nieodparte wrażenie, że nie ma mocy takiej jak podana w katalogu? Słabiej reaguje na naciśnięcie pedału gazu? Odkręcajac korekt wlewu oleju wyczuwasz zapach benzyny w oleju? Końcówka wydechu jest ciemna (czarna) jak w "dieslu"? Może Twój silnik potrafi szarpnąć,  nierówno pracować na biegu jałowym, pojawia się wypadanie zapłonów?   Nieregularnie traci płynność przyspieszania, potrafi zapalić się kontrolka Check Engine a diagnoza pokazuje wypadanie zapłonów, błąd mieszanki, błąd sondy Lambda? Lub zwyczajnie żyjesz w przekonaniu lub jesteś przekonywany przez mechaników, sprzedawców czy serwis Twojego samochodu, że sam olej silnikowy zupełnie wystarcza do jego smarowania, ewentualnie możesz go częściej zmieniać i podobno nic więcej nie trzeba robić?

Jeep Grand Cherokee SRT 6.4 Hemi podczas ekspertyzy technicznej przyczyn uszkodzenia silnika
Czytaj więcej...
Zanim zapoznasz się z wideo wywiadem dotyczącym nabierającej tempa afery gazowej warto dowiedzieć się więcej o jej podstawach. Na rynku jest wielu poszkodowanych niekompetencją, kryciem prawdy o zbyt niskiej jakości usług i komponentów stosowanych w instalacjach, Nie odpowiedniej technologii systemów sterowania LPG czy swoistym brakiem wiedzy technicznej z zakresu stosowania paliw alternatywnych.

Początki afery gazowej można datować na wybuch silnika w nowym samochodzie na gwarancji - Jeep Grand Cherokee SRT 6.4 Hemi Pana Rafała, który posiadał instalację Tartarini zamontowaną od nowości przez ASO.

Pomiary emisji spalin po zastosowaniu nanotechnologii Panther P52 Grafen oraz Racing
Czytaj więcej...
Tribologia (nazywana również trybologią) to nauka o procesach zachodzących w ruchomym stuku ciał stałych. Natomiast tribotechnika czy tribolotechnologia określa istniejące praktyczne rozwiązania, istniejące technologie zmniejszania zużycia materiałów tribologicznych.

Tym samym działanie naszego zespołu 44tuning Performance Center we współpracy z polską marką Panther P52 (istnieje od 1991 roku), sprawdzone i przetestowane produkty w postaci Nanotechnologii Panther P52, autorskie pakiety LSPI/SPI & Friction Solution, SPI & Friction Solution, Power & Friction Solution czy Power Economy Performance przyczyniają się do znaczącego zmniejszenia tarcia, wzrostu trwałości, tworzenia warstw ochronnych. Tworzone warstwy ochronne, przy sukcesywnym działaniu profilaktycznym pozwalają uzyskać efekt bezzużyciowości. Zatem dysponujemy pożądaną na skalę światową Tribotechnologią.    

Chip tuning Super Vip czyli programowa regulacja pracy silników
Czytaj więcej...
U nas dostępny Chip Tuning Super VIP "Szyty na miarę" cechuje się wykonaniem nowych ustawień oprogramowania sterującego pracą silnika. Oczywiście regulacja dotyczy zakresu tuningowego czyli w większości przypadków zakresu pod obciążeniem. W opcji u nas oferowanej Tuning Szyty na miarę jest to programowa i indywidualna regulacja konkretnego silnika na bazie szerokiego zakresu pomiarowego. Zatem nic dodać nic ująć, po prostu jego optymalizacja. Usługa skierowana dla klientów którzy oczekują bezpiecznej i optymalnej poprawy elastyczności, reakcji na naciśnięcie pedału gazu, skrzyni biegów (automatycznej) jak i odczuwalnego wzrostu dynamiki jazdy.

4 lata gwarancji
Czytaj więcej...
W przypadku opcji Chip Tuning Super VIP/ Truck/ Tractor udzielamy 4 letniej gwarancji na wykonane ustawienia programowe (samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, ciągniki rolnicze), gwarancja dotyczy tylko i wyłącznie zakresu zwiazanego z oprogramowaniem. Umożliwiamy w razie potrzeby możliwość przywrócenia wersji oryginalnej oprogramowania, również opcję przywrócenia ustawień „tuningowych” w przypadku gdyby doszło do skasowania ich np.: w serwisie  (są to opcje na specjalncych warunkach w zależności od czasu jaki upłynął od wykonania tuningu, wykonanego przebiegu etc, w przypadku koniecznosci wykonania usługi wyjazdowo + koszt dojazdu).

W przypadku sterowników zewnętrznych DPP Performance (dotyczy również Agri & Truck czy EGR OFF) 

Eco pozwala efektywnie i bezpiecznie poprawić osiągi wraz ze zmniejszeniem zużycia paliwa często o ok. 15%
Czytaj więcej...
Tak można, ponieważ wielokrotnie seryjne jednostki napędowe pracują we wsparciu o oprogramowanie które zostało opracowane z założeniem bardzo dużego marginesu. Czyli silniki wychodzące z fabryki po prostu nie są wstanie generować optymalnych parametrów.

Ten margines jest stosowany przez producentów samochodów pod względem różnic rynkowych, paliwowych w zależności gdzie ma być użytkowany. Ponadto wielokrotnie oprogramowania są przygotowywane dla całych serii jednostek napędowych bez ustawiania każdego silnika z osobna. Takie działanie producentów sprawia, że silniki pracują różnie, mają różne parametry i równą sprawność. Wpływa to końcowo na nadmierne użycie paliwa które często kompletnie nie pokrywa się z danymi w folderze.

Kontakt Motul