Załóż swoje konto!
Czy w silniku wolnossącym Porsche ze skrzynią PDK można poprawić efektywnie moc i moment? Chip tuning Porsche Cayman 3.4 DFI

Czy w silniku wolnossącym Porsche ze skrzynią PDK można poprawić efektywnie moc i moment? Chip tuning Porsche Cayman 3.4 DFI

Silniki Porsche uważane przez wielu za już mocne seryjnie posiadają jednak jeszcze potencjał do...

Jeździliśmy dla WOŚP w Opolu, ponad 20 osób przeżyło kilka przyjemnych chwil podczas charytatywnych przejazdów naszego rajdowego Abarth-a R3T!

Jeździliśmy dla WOŚP w Opolu, ponad 20 osób przeżyło kilka przyjemnych chwil podczas charytatywnych przejazdów naszego rajdowego Abarth-a R3T!

Ponad 20 osób które wsparły swoimi datkami Opolską WOŚP miało możliwość bardzo szybkiego...

Jeździj przyjemniej i zarazem oszczędzaj na paliwie!

Jeździj przyjemniej i zarazem oszczędzaj na paliwie!

 Czy jest możliwe aby jeżdzić przyjemniej i zarazem oszczędzać na paliwie?.Tak, gdyż silnik...

Już od teraz w naszym nowym obiekcie w Opolu pomiary mocy na profesjonalnej stacjonarnej hamowni obciążeniowej MAHA LPS 4x4!

Już od teraz w naszym nowym obiekcie w Opolu pomiary mocy na profesjonalnej stacjonarnej hamowni obciążeniowej MAHA LPS 4x4!

Od teraz u nas w Opolu dokonujemy pomiarów mocy samochodów osobowych i dostawczych na hamowni...

Katalog przyrostu mocy

- sprawdź ile możesz zyskać
Mojego pojazdu nie ma na liście

Co wybrać Powerbox czy najnowsze techniczne rozwiązanie - Digital Power Pack?

Sterownik DPP Multichannel do indywidualnego tuning silników
Sterownik DPP Multichannel do indywidualnego tuning silników
Digital Power Pack najnowsze rozwiązanie techniczne dla silników Turbodiesel (common-Rail) oraz Turbo Benzynowych np: TSI, TFSI !


Do tej pory znane były różnego rodzaju powerbox-y, analogowe czy też cyfrowe. Oczywiście działały i z różnym skutkiem podnosiły parametry (np w silnikach diesel: zmieniając jedynie dawki wtrysku czy ciśnienia wtrysku) - przyrosty były jakość mierzalne czy odczuwalne.
 
Jednakże chip tuning (o ile taka możliwość fizycznego wykonania istniała w samochodzie) dawał znacznie większe efekty dzięki możliwości zmiany większej ilości parametrów oraz indywidualnego strojenia po prostu wpłynięcia zarówno na parametry dawki paliwa, korekcji ciśnienia paliwa , wartości i charakterystyki doładowania w fukcji obrotów i obciążenia.

 

Powerbox w silnikach zasilanych systemem wtryskowym Common-Rail podnosił relatywnie liniowo ciśnienie w szynie Rail, co owocowało poprawą osiągów. Z uwagi na brak możliwości bezpośredniego wpływu na regulacje ciśnienia doładowania czy charakterystyki doladowania, dynamicznej regulacji charakterystyki momentu  (które to jest ważnym czynnikiem), o ile można było uzyskać przyrost momentu, to przyrosty mocy były mniej imponujące. W nowszych wersjach wprowadzono wpływ na ciśnienie doładowania (powerbox-y dwukanałowe), pojawiły się zarazem dla silników benzynowych doładowanych, Jdnakże nadal one bardziej "oszukiwały" pracę osprzetu w ECU zamiast efektywnie wspólpracować z fabrycznym ECU i obserwując pracę silnika odpowiednia regulować.
 
 
Audi Q5 2.0 TDI na hamowni Maha w Opolu podczas tuning na gwarancji przez system DPP Multichannel
Audi Q5 2.0 TDI na hamowni Maha w Opolu podczas tuning na gwarancji przez system DPP Multichannel
Dlatego
 sterowniki DPP to dużo wyższa "pólka techniczna" zarówno pod względem samej elektroniki (bardziej rozbudowana elektronika, szybsze działania procesora czy procesorów) jak i możliwości regulacyjnych. Dzięki temu stały się fenomenalną alternatywą dla znanego chip tuningu programowego dając możliwości zblizone do chip tuningu czy  coraz częściej nawet lepsze. Są zorientowane na odczyty pracy silnika jak i jednostki sterującej dokonując na podstawie tych danych i indywidualnych ustawień korzystniejszym sterowaniem pracy silnika.
 
 
Biorą pod uwagę obciążenie i odpowiednio regulują charakterystyką momentu obrotowego jak i mocy w funkcji obrotów, mieszanki paliwowo-powietrznej czy aktualnego położenia pedału gazu. Podczas regulacji silnika przez system DPP można indywidualnie ustawić charakterystykę momentu czy mocy, charakterystykę budowania momentu względem wychylenia pedału gazu, intensywność budowania momentu, zakres mocy maksymalnej, skład mieszanki paliwowo-powietrznej, zakres obrotów dla zmiany biegów przy skrzyni automatycznej czy ustalić stosowne limitery momentu jak i mocy np: dla zbyt agresywnie traktujących samochód kierowców flotowych.
 

Ponadto w silnikach benzynowych mają efektywną możliwość dokonywania korekt zapłonów, w silnikach diesel drobnej korekty kąta wyprzedzenie wtrysku celem uzyskania pełniejszego spalania paliwa. Do tego wpływają bardzo szybko na „uczenie się” seryjnego sterownika aktualnych parametrów pracy (na mapy adaptacyjne), dając lepszy efekt tuningu bez pozostawiania śladu w seryjnym komputerze.

 

Jak wygląda taki profesjonalny tuning poprzez sterownik DPP? 

 

 Na filmie możesz zobaczyć jak  w naszej Centrali w Opole-Kępa przebiega modernizacja za pomocą sterownika DPP oraz jakie są rzeczywiste efekty po tuningu u nas 

 

 

Co zyskam wykonując tuning przez system DPP Multichannel czy DPP Performance w moim samochodzie?

 

Najnowszej generacji sterownik DPP Performance dostępny dla samochodów m.in klasy Lux
Najnowszej generacji sterownik DPP Performance dostępny dla samochodów m.in klasy Lux
Znacznie lepszą reakcję reakcje silnika czy całej jednostki napędowej na naciśnięcie pedału gazu, zwiększenie mocy często w zakresie 15-20%, zwiększenie momentu obrotowego często w zakresie 15-22%, dużą lepszą elastyczność od niższego zakresu obrotów, większą dynamikę w średnim i wysokim zakresie obrotów, dużo szerszy zakres dynamicznej pracy, więcej przyjemności z jazdy przy zachowaniu oczywiście bezpiecznej pracy silnika.

 

 

Tutaj możesz zapoznać się z wykresem z hamowni po tuningu samochodu Audi A8 4.2 Tdi oraz Fiat Freemont 2.0 MJ 

 

pdfWykres z hamowni Audi A8 4.2 Tdi 350 KM po tuningu przez DPP Multichannel

pdfWykres z hamowni Fiat Freemont 2.0 MJ 170 KM po tuningu przez DPP Multichannel Bosch

 

W takim razie dlaczego od razu nie robią tego producenci samochodów?

 

Producenci prowadząc produkcję wielkoseryjną muszą brać olbrzymi zapas z uwagi na: bardzo różne warunki atmosferyczne panujące na całym świecie czy jakość paliw. Dlatego jego ustawienia są wykonane z bardzo z dużą tolerancją powodując niższą sprawność niż jest rzeczywiście możliwa.

Sterownik DPP Multichannel
Sterownik DPP Multichannel
Dodatkowo, z uwagi na produkcję wielkoseryjną, różną pracę silników nawet wyprodukowanych tego samego dnia występują różnice w mocy nominalnej czy też maksymalnej. Często producenci tworzą ujednolicone oprogramowanie dla danej serii silnika, bez indywidualnej regulacji każdego wyprodukowanego silnika (gdyby tą optymalizację wykonywaliby w fabryce to cena nowych samochodów mogłaby się zwiększyć nawet o 20-40%).

 

Co ze spalaniem po zwiększeniu mocy przez sterownik DPP bo słyszałem, że może spalać mniej. To prawda?

 

Na pozór może się wydawać, ze większa moc może się wiązać z większym spalaniem. Jednakże prawdą jest, że spala mniej. Z uwagi na wyższą sprawność uzyskiwaną poprzez korzystniejsze ustawienia pracy silnika - optymalniejsze, dostępny wyższy moment obrotowy już od niższych obrotów i wyższą moc już przy niższych niż wcześniej obrotach uzyskuje się faktycznie ok. 10% oszczędności paliwa na trasie czy w cyklu mieszanym. 

 

W cyklu miejskim spalanie często bez zmian, choć i tutaj są użytkownicy uzyskujący oszczędności. Takie oszczędności mają miejsce przy zachowaniu tych samych średnich prędkości i  intensywności przyspieszania jak wcześniej. Dotyczy to zarówno silników turbo diesel jak i turbo benzynowych.

 

Audi A8 4.2 TDI 350 KM nowy na gwarancji podczas pomiarów na hamowni Maha
Audi A8 4.2 TDI 350 KM nowy na gwarancji podczas pomiarów na hamowni Maha
Mam samochód na gwarancji, czy jest opcja chip tuningu i zwiększenia mocy w nim poprzez sterownik  DPP?

 

Tak, gdyż podłączany jest za pomocą fabrycznych złączy "Plug & Play" i w każdym potrzebnym momencie możesz powrócić do fabrycznych ustawień wypinając go także samodzielnie. Po odłączeniu elektronika powraca do seryjnych ustawień i samochód jest w 100% odbierany jak seryjny (brak śladu podczas diagnostyki czy weryfikacji logów).

 

Co z bezpieczeństwem, czy silniki po tuningu przez DPP są poddawane testom przed wdrożeniem do sprzedaży?

 

Wim Essing podczas weryfikacji logów z pracy danego silnika
Wim Essing podczas weryfikacji logów z pracy danego silnika
W naszym  ośrodku rozwojowo-badawczym w Holandii prowadzonym przez Wima Essinga (EPC) dokonywane są testy tuningu danych silników czy samochodów poprzez system DPP. Silniki poddawane są weryfikacji pod względem technicznej możliwości tuningu, potrzebom zmian charakterystyk, podatności do tuningu. Po przygotowaniu danego rozwiązania poddawany jest dany silnik czy jednostka napędowa testom obciążeniowym na hamowni jak i testom drogowym.

 

Podczas tych testów pozyskiwane są informacje o potrzebach danych silników, możliwych do uzyskania efektywnych przyrostach czy powstają ustawienia bazowe dla danego silnika. Ponadto dla polskich klientów we współpracy z naszą Centralą z Kępy k/Opola weryfikowane są potrzeby danych silników podczas pracy na typowo polskich paliwach. Ponadto system DPP jest podczas stałego rozwoju technicznego co owocuje możliwością wykonywania poprzez niego tuningu w najnowszych samochodach czy systemach zasilania.

 

Czy do mojego samochodu jest dostępna opcja tuningu przez sterownik DPP?

 

Możesz sprawdzić opcje tuningu wybierając model swojego samochodu w naszym katalogu przyrostu mocy - katalog gdzie znajdziesz więcej informacji łącznie z możliwymi do uzyskania przyrostami. Jeżeli masz więcej pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami - kontakt 

 

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.