Załóż swoje konto!
Dużo spala Twój samochód ciężarowy? Czuje prędzej górę niż Ty ją widzisz? Rowiązanie dla Ciebie!

Dużo spala Twój samochód ciężarowy? Czuje prędzej górę niż Ty ją widzisz? Rowiązanie dla Ciebie!

Trudności z podjazdem pod górę? Brakuje mocy na trasie? Drżenie serca przy tankowaniu na stacji...

Jeździj przyjemniej i zarazem oszczędzaj na paliwie!

Jeździj przyjemniej i zarazem oszczędzaj na paliwie!

 Czy jest możliwe aby jeżdzić przyjemniej i zarazem oszczędzać na paliwie?.Tak, gdyż silnik...

Już od teraz w naszym nowym obiekcie w Opolu pomiary mocy na profesjonalnej stacjonarnej hamowni obciążeniowej MAHA LPS 4x4!

Już od teraz w naszym nowym obiekcie w Opolu pomiary mocy na profesjonalnej stacjonarnej hamowni obciążeniowej MAHA LPS 4x4!

Od teraz u nas w Opolu dokonujemy pomiarów mocy samochodów osobowych i dostawczych na hamowni...

Co to jest Powerbox  a znacznie lepszy Digital Power Pack Multi Channel System?

Co to jest Powerbox a znacznie lepszy Digital Power Pack Multi Channel System?

Powerboxy (moduły mocy) to kategoria produktów, których idea opiera się na modyfikacji sygnałów...

Katalog przyrostu mocy

- sprawdź ile możesz zyskać
Mojego pojazdu nie ma na liście

Masz samochód na gwarancji, zgłaszałeś usterki do ASO i oni twierdzą, że samochód jest sprawny to informacja dla Ciebie- przypadek użytkownika Toyoty Avensis 2.0 D4D 126 KM!

Toyota Avensis na stanowisku diagnostyczno - pomiarowym hamownia MAHA LPS 300 4x4
Toyota Avensis na stanowisku diagnostyczno - pomiarowym hamownia MAHA LPS 300 4x4
Od momentu uruchomienia nowego obiektu 44tuning.pl Performance Center przy Opolskiej obwodnicy działania serwisowe naszej firmy zostały znacznie poszerzone. Dzięki temu staliśmy się efektywnym wsparciem dla wielu klientów którzy posiadali trudne do zlokalizowania usterki w swoich samochodach mimo wcześniejszych napraw w serwisach autoryzowanych. 

 

Poprzez naszą zdolność do wykonywania bardzo precyzyjnej diagnostyki przy wykorzystaniu pomiarów pracy silnika czy całej jednostki napędowej pod obciążeniem (z wykorzystaniem hamowni obciążeniowej Maha 4x4 - certyfikowanej przez prawie wszystkich producentów samochodów) i oczywiście odpowiedniej wiedzy technicznej personelu znajdujemy przyczyny usterek zamiast usuwać tylko skutki.

 

Zatem fakt z  życia wzięty:

 

Użytkownik samochodu Toyota Avensis 2.0 D4D 126 KM od jakiegoś czasu zauważył nadmierne spalanie. Zgłosił ten fakt przy rutynowym przeglądzie serwisowym i wymianie oleju. Przy odbiorze samochodu otrzymał informacje, że przegląd został wykonany i wszystko jest w porządku.

 

Jeżdżąc nadal odnotowywał nadmierne spalanie które wynosiło już ok. 1 litra na 100 km więcej. Szukając wiedzy trafił bardzo przypadkowo do nas.

 

Na diagnostyce okazało się, że samochód uzyskuje niższe parametry mocy i momentu, moment obrotowym jest dostępny z dużym opóżnieniem, filtr powietrza był mocno zabrudzony, sterowanie doładowaniem działa NIE precyzyjnie, turbosprężarka a dokładnie jej zmienna geometria przycina się, analiza spalin wykazała niską zawartość powietrza w spalinach.

 

Zatem klient otrzymał wyniki pomiarów, nasze wskazania diagnostyczne wraz z zakresem elementów NIE poprawnie pracyjącymi i udał się do ASO.

 

Oczywiście, z olbrzymim zdziwieniem samochód został przyjęty jednakże ukazana przez klienta nasza diagnostyka pozwoliła na szybkie podjęcie decyzji przez ASO i organ ich nadzorujący (należy dodać iż jedynie w 1 godzinę) o wykonaniu naprawy samochodu w zakresie wskazanym przez nas, czyli wyczyszczenie czy wymiana turbosprężarki, wyczyszczenie układu doładowania, wymianę zaworu sterowania turbosprężarką.

 

Po naprawie klient przyjechał do nas na weryfikację sprawności po naprawie i już podczas jazdy do nas zauważył iż samochód odżył, co potwierdziło się oczywiście na pomiarach. Analiza spalin wykazała poprawny stosunek paliwo-powietrze jak dla tego silnika, a z pomiarów spalania przez klienta odzyskało ono dobry poziom jak kiedyś.

 

Cały ten zakres weryfikacji przed i po kosztował klienta u nas 950 zł i dzięki temu, że trafił do nas nareszcie jeździł sprawnym samochodem, oszczędza paliwo i co ważne także oszczędził co najmniej na kilku wizytach w ASO gdyby nie miał rzetelnej diagnozy wykonanej w zakresie i przez sprzęt respektowany przez importerów.

 

Dlatego jeżeli masz dylemat ze swoim samochodem, spala więcej paliwa, jest słabszy lub od początku zbyt słaby, zauważasz, że raz jest mocniejszy a raz słabszy, wyczuwasz dziwne szarpania czy hałas to skontaktuj się z nami i zapytaj o precyzyjną diagnostykę Twojego silnika - kontakt 

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.