Załóż swoje konto!
Dużo spala Twój samochód ciężarowy? Czuje prędzej górę niż Ty ją widzisz? Rowiązanie dla Ciebie!

Dużo spala Twój samochód ciężarowy? Czuje prędzej górę niż Ty ją widzisz? Rowiązanie dla Ciebie!

Trudności z podjazdem pod górę? Brakuje mocy na trasie? Drżenie serca przy tankowaniu na stacji...

Chip tuning z pomiarami na hamowni samochodów ciężarowych - Mercedes 1517 - 60 KM i 200 Nm więcej!

Chip tuning z pomiarami na hamowni samochodów ciężarowych - Mercedes 1517 - 60 KM i 200 Nm więcej!

  Samochód Mercedes 1517 od początku użytkowania należał do słabszych jednostek dając wrażenie...

Doskwiera brak mocy i za wysoka norma spalania w samochodzie ciężarowym MAN?

Doskwiera brak mocy i za wysoka norma spalania w samochodzie ciężarowym MAN?

Coraz częściej kierowcom czy właścicielom samochodów ciężarowych doskwiera zbyt niska moc oraz...

Masz samochód ciężarowy DAF? To zyskaj większą moc i oszczędzaj kilka litrów paliwa na setkę!

Masz samochód ciężarowy DAF? To zyskaj większą moc i oszczędzaj kilka litrów paliwa na setkę!

Samochody ciężarowe marki DAF są często spotykane na drogach europy jednakże wielokrotnie ich...

Truck Tuning News! Chip tuning samochodów ciężarowych u nas wraz z pomiarami na najnowszej hamowni obciążeniowej MAHA LPS TRUCK!

Truck Tuning News! Chip tuning samochodów ciężarowych u nas wraz z pomiarami na najnowszej hamowni obciążeniowej MAHA LPS TRUCK!

Dokonujemy chip tuningu samochodów ciężarowych (Truck Tuning) dokonując zarówno przed jak i po...

Katalog przyrostu mocy

- sprawdź ile możesz zyskać
Mojego pojazdu nie ma na liście

Już można mieć większą moc w samochodach Scania i oszczędzać na paliwie!

Zwiększ zysk swojej floty i pozwól swoim samochodam marki Scania spalać mniej paliwa
Zwiększ zysk swojej floty i pozwól swoim samochodam marki Scania spalać mniej paliwa
Samochody ciężarowe marki Scania słyna z dobrej sprawności i niksiej normy zużycia paliwa. Jest ta kiedy to jej moc i moment dopasowana jest do potrzeb konkretnej firmy oraz ustawienia kasety ECU odpowiadają mechanicznej pracy silnika. W innym przypadku kiedy to posiadany przez firmę model Scanii ma zbyt niską moc nominalną czy ustawienia programu kasety ECU mijają się z potrzebami silnika trzeba silnik "kręcić" w wyższe obroty i tankować częściej. Czy można to poprawić?

 

Tak, możnaj gdyż wykonujemy nabieżąco tego rodzaju usługi w bezpieczny i profesjonalny sposób umozliwiając naszym klientom w samochodach ciężarowych marki Scania mieć większą moc, a przy tym oszczędzać na paliwie. Ważne iż wszystko jest wykonywane w bezpieczny i sprawdzony dla silnika sposób poprzez wykonanie indywidualnych ustawień potrzebnych konkretnemu egzemplarzowi na bazie pomiarów mocy i momentu oraz analizy spalin AFR. Zależnie od modelu i wybranej opcji optymalizacji zyskasz znaczny przyrost momentu obrotowego od 10-25%


oraz 10-25% mocy więcej. Masz do wyboru w zalezności od swoich potrzeb i indywidualnej potrzeby Twoich ciężarówek dwie opcje optymalizacji mocy  - Truck Tuning Economy w dużej mierze nastawiona na poprawienie elastyczności i zmniejszenie spalania oraz Truck Tuning Power - gdy Twojej ciężarówce brakuje mocy, mecząc sie spala za dużo.


Jak to możliwe że można mieć w Scanii wiekszą moc  i oszczędzać na paliwie?

Samochody cieżarowe marki Scania posiadają duży potencjał w penym stoponiu "ukryty przez producenta". W dużej mierze baza silnikowa jest jednakowa, a silniki różnią się np: mocą i momentem obrotowym.

 

Z drugiej strony produkcja jest na skalę masową - wielkoseryjną i brak fabrykom czasu na kosztowne indywidualne dostrajanie każdego silnika z osobna.Dlatego optymalizacja indywidualna pracy silnika daje efekt przyrostu momentu obrotowego co sprzyja większej elastyczności. W pływa to pozytywnie na bezpieczniejszą pracą silnika jak i na tak ważne w transporcie większe zyski w postaci oszczędności na paliwie oraz polepszenie średniej predkości.

 

Po trzecie moc przy seryjnych ustawieniach uzyskiwana jest przez silniki w zbyt wysokich obrotach co powoduje zbyt duże zuzycie paliwa. Wiadomym jest, że "krecenie" tak dużego silnika w wyższym zakresie obrotów powoduje wzrost zużycia paliwa i nadmierne zużycie także samego silnika. Po optymalizacji moc wyższa uzyskiwana jest ok 300-400 obrotów szybciej.

 

W jaki sposób wykonujecie indywidualną optymalizacje ciężarówek marki Scania?

Na podstawie pomiarów mocy, momentu, elastyczności, analizy spalin AFR, mozliwości konstrukcyjnych konkretnego bazując na seryjnym programie z danego egzemplarza wykonujemy nowe ustawienia w oprogramowaniu które odpowiedają za polepszenie sprawności. Nowa korzystniejsze ustawienia oprogramowania są przygotowywane indywidualnie we wsparciu o program seryjny danego modelu samochodu. Zarówno zgranie jak i nagranie pragramu odbywa się metodą odpowiednią dla danego typu kasety ECU np: wielokrotnie przez OBD.

 

Jakie opcje bezpiecznego zwiększenia mocy są do wyboru dla Scanii?

Masz do wyboru sprawdzone rozwiązanie optymalizacji Truck Tuning Economy  - polegającym na poprawieniu osiągów średnio o 10-12 % i oszczędności na paliwe 5-10 % lub Truck Tuning Power, gdzie wzrost mocy sięga nawet 20-25% przy zachowaniu spalania na podobnym poziomie lub nieznaczych obniżeniach.

Więcej na temat tych dwóch opcji tuningu znajdzesz tutaj i dzięki temu będziesz wiedzial którę wybrać: Truck Tuning Ecomomy i Truck Tuning Power

 

Mam prawie nową Scanię w leasingu i to na gwarancji, czy mogę to zrobić?

Wielokrotnie tak, przy czym wymagane jest zachowanie dyskrecji. Nowe ustawienia sterowania spracą silnika czy całą jednostką napędową nagrywana jest samymi kodami jak program seryjny i serwis na przeglądzie odczytuje wielokrotnie jak wersję seryjną. Dlatego klienci nawet w całkowicie nowych samochodach  (zaleca się przejechanie min. 10 tyś. kilometrów) korzystają z optymalizacji u nas, mając z optymalizowaną moc do swoich potrzeb oszczedzają znaczące ilości paliwa rocznie.

 

Ile można zaoszczędzić paliwa rocznie w przypadku Scanii R 340 HPI?

Dla przykładu Scania R 340 HPI która seryjnie przywozi normę ok. 38-40 litrów potafi oszczedzać ok. 4 litry na 100 km co daje przy przebiegu roczym 100 tys km oszczedność 4000 litrów  rocznie !!! Ponadto poprzez lepszą elastyczność i łatwiejsze przyspieszanie zyskuje ok. 8-10 km/h lepszą średnią. Zatem jeżeli masz 10 ciężarówek w swojej flocie to nie licz ile do tej pory wypuszczałeś paliwa w powietrze. Dlatego spokojnie siądź teraz i zastanów się co zrobisz z zaoszczędzonymi dziesiątkami tysięcy litrów które możesz już od teraz dzięki nam oszczędzać. Nie musisz teraz rozbyć wszystkich jednoczesnie, po prostu wykonaj u nas optymalizaje pierwszego samochodu a dokładnie sam zobaczysz się oszczedza na paliwie i dlaczego inne firmy potfafią mieć wieksze zyski z transportu.

 

Kto decyduje sie na wykonanie optymalizacji Scanii u Was?

Optymalizacje ciężarówek u nas wykonuja firmy których czy właściciele czy kierownicy floty mają pro rozwojowe podejście do biznesu, potrafią dobrze zarządzać swoją flotą, zależy im na profesjonaliźmie i bezpieczeństwie pracy ciężarówek oraz na dobrym rachunku ekonomicznym. Takich modernizacji dokonujemy dla firm mających zarówno silniki z mniejszymi jak z dużymi mocami.

 

W jaki modelu Scanii mogę mieć większą moc i wreszcie mieć mniejsze spalanie?

Możesz teraz skorzystac z informacji w katalogu przyrostów mocy - katalog lub skontaktować się z nami już teraz . Jest to dobry moment aby Twoje samochody marki Scania dzięki naszym sprawdzonym rozwiązaniom były mocniejsze a zarazem zarabiały dla Ciebie więcej, oszczędzając bezpiecznie na paliwie - tel. 604 532 800.

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.