Załóż swoje konto!
Już od teraz w naszym nowym obiekcie w Opolu pomiary mocy na profesjonalnej stacjonarnej hamowni obciążeniowej MAHA LPS 4x4!

Już od teraz w naszym nowym obiekcie w Opolu pomiary mocy na profesjonalnej stacjonarnej hamowni obciążeniowej MAHA LPS 4x4!

Od teraz u nas w Opolu dokonujemy pomiarów mocy samochodów osobowych i dostawczych na hamowni...

Jeździj przyjemniej i zarazem oszczędzaj na paliwie!

Jeździj przyjemniej i zarazem oszczędzaj na paliwie!

 Czy jest możliwe aby jeżdzić przyjemniej i zarazem oszczędzać na paliwie?.Tak, gdyż silnik...

Dużo spala Twój samochód ciężarowy? Czuje prędzej górę niż Ty ją widzisz? Rowiązanie dla Ciebie!

Dużo spala Twój samochód ciężarowy? Czuje prędzej górę niż Ty ją widzisz? Rowiązanie dla Ciebie!

Trudności z podjazdem pod górę? Brakuje mocy na trasie? Drżenie serca przy tankowaniu na stacji...

Mitsubishi Pajero 3.2 DID 200 KM z DPF – możliwa seryjnie niższa moc to mit czy prawda? + WYKRES

Mitsubishi Pajero 3.2 DID 200 KM z DPF – możliwa seryjnie niższa moc to mit czy prawda? + WYKRES

Mitsubishi Pajero z silnikiem 3.2 DID 200 KM z filtrem cząstek stałych DPF faktycznie potrafią...

Katalog przyrostu mocy

- sprawdź ile możesz zyskać
Mojego pojazdu nie ma na liście

Tuning krok po kroku

Czytaj więcej: Tuning krok po kroku
Sprawdzone i profesjonalne modyfikacje są bezpieczne
Jak sprawić aby Twój samochód miał osiągi niczym Ferrari a palił tyle co "maluch"? Co zyskasz dzięki takim a nie innym modyfikacjom? Co warto robić i w jakiej kolejności, żeby wreszcie poczuć pełnię zadowolenia ze swojego samochodu? Poniżej krótki przewodnik "krok po kroku" i omówienie różnych aspektów tuningu ABYŚ JUŻ NA POCZĄTKU WIEDZIAŁ CO WARTO!

Czytaj więcej: Tuning krok po kroku

Na czym polega tuning mechaniczny

 

Czytaj więcej: Na czym polega tuning mechaniczny
Dynamiczny dolot powietrza
Celem osiągnięcia znaczących przyrostów wykraczających poza możliwości poprawy sprawności elektronicznie wymagane jest poczynienia modernizacji mechanicznych.

 

W przypadku wykonywaniu chip tuning w silnikach wolnossącyh do ok 2500 ccm celem uzyskania odpowiednich przyrostów i przebiegu krzywej momentu obrotowego trzeba wielokrotnie wykonać poprawienie dolotu powietrza i przez nas jest to uważaje jako bezględne minimum. W silnikach o bardzo małych pojemnościach wielokrotnie koniecznym jest jeszcze szersza poprawa wzbogacona o np: sportowy kolektor wydechowy.

 

Potrzeba wykonywania szerszych modernizacji szczególnie dotyczy silników bez turbo, gdyż celem efektywnego poprawienia sprawności silnika trzeba zmodernizować np: układ wydechowy, układ dolotu powietrza czy tez „dopieścić” silnik w jego wnętrzu (zmiany geometrii kanałów dolotowych i wylotowych, komory spalania, stopnia sprężania, kształtu zaworów i ich mas)

 

Czytaj więcej: Na czym polega tuning mechaniczny
Kolektor wydechowy firmy Supersprint do Porsche
W przypadku wykonywaniu chip tuning w silnikach do ok. 2500 ccm celem uzyskania odpowiednich przyrostów i przebiegu krzywej momentu obrotowego trzeba wielokrotnie wykonać poprawienie dolotu powietrza i przez nas jest to uważaje jako bezględne minimum. Szczególnie dotyczy to silników których układy dolotu powietrza są niskiej wydajności.

 

W przypadku szerszych modernizacji maja zastosowanie sportowe wałki rozrządu, przy czym należy pamiętać o fakcie, że najczęściej silnik mający inny wałek rozrządu typu „sportowego” znacząco zmienia charakterystykę pracy silnika, wielokrotnie przesuwając ją w wyższe partie obrotów. W takim przypadku może być potrzebne zastosowanie korzystniejszych przełożeń skrzyni biegów.

 

Taki fakt jest krokiem w tył w przypadku samochodów używanych do codziennej jazdy dlatego wielokrotnie modernizacje które były wykonywane u nas w samochodach do użytku na co dzień bazowały na seryjnym wałku rozrządu.

 

Czytaj więcej: Na czym polega tuning mechaniczny
Turbosprężarka
Podsumowaniem tych prac jest wykonanie nowych ustawień programowych celem odpowiedniego wykorzystania modernizacji mechanicznych wraz z uzyskaniem optymalnej pracy.

 

W przypadku silników turbodoładowanych w pierwszej instancji to wymiana układu wydechowego i wykonanie strojenia elektronicznego (chip tuning). Następnie jeżeli chce ktoś uzyskać wieskzy przyrost bez ingrerencji w sam silnik to nastepuje poprawa dolotu powietrza, wymiana czy też zamontowanie wydajniejszego układu intercoolera.

 

Idąc w dalsze modernizacje tuning polega na zwiększeniu wydajności układu doładowania (zmiana turbosprężarki), zmiany mechaniczne w układzie korbowo-tłokowym, rozrządu. Wielokrotnie potrzebnym jest zwiększenie wydajności układu zasilania (wtryski, pompa paliwa) jak i zamontowanie dodatkowych czujników celem posiadania kontroli nad praca silnika (wskaźnik temperatury spalin EGT, doładowania, itp.)

 

Na zakończenie prac wykonuje się optymalizację programową aby ustalić odpowiedni zakres przyrostów, odpowiednią charakterystykę jak i bezpieczną pracę silnik

Czytaj więcej: Na czym polega tuning mechaniczny
Wiekszy intercooler umieszczony centralnie
a.

 

Tak daleko idące modernizacje w przypadku silników doładowanych polecane są u nas wyłącznie klientom którzy używają tych samochodów jako „weekendowe zabawki”. W przypadku gdy klient używa samochód do codziennej jazdy czy pracy zalecamy mniejszy zakres zmian.

 

Chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat prosimy o kontakt tel. 604 532 800

Co to jest Powerbox a znacznie lepszy Digital Power Pack Multi Channel System?

Czytaj więcej: Co to jest Powerbox  a znacznie lepszy Digital Power Pack Multi Channel System?
Digital Power Pack działa znacznie korzystniej niż powerbox
Powerboxy (moduły mocy) to kategoria produktów, których idea opiera się na modyfikacji sygnałów sterujących i sygnałów z czujników poza obszarem komputera silnika (ECU). Zostały tak opracowane, aby efekty ich działania były jak najbardziej zbliżone do efektów chip tuningu. Działały one róznie dlatego nasz zespół poszukiwał  korzystniejszego rozwiązania. I tak powstało najnowszej generacji rozwiązanie o przyjemnej nazwie DPP. Digital Power Pack - Multi-Channel System...


 

 

Czytaj więcej: Co to jest Powerbox a znacznie lepszy Digital Power Pack Multi Channel System?

Co to jest sterownik DPP Performance czyli dlaczego to najlepsze rozwiązanie do beziwazyjnego chip tuningu samochodów, także na gwarancji! + Video Toyota oraz McLaren

Czytaj więcej: Co to jest sterownik DPP Performance czyli dlaczego to najlepsze rozwiązanie do beziwazyjnego...
Najnowszy na rynku tuningowym sterownik DPP Performance
Digital Power Pack Performance jest to najnowszej generacji sterownik zewnętrzny programowalny indywidualnie. Skonstruowany przez konstruktora (Wim Essing), który posiada ponad 20 lat doświadczenia w tuningu mechaniczno-elektronicznym, rozwijając swoje doświadczenie m.in. przy współpracy w F3000, w F1 (w zespole Ferrari), wyścigi 24h czy w Rajdzie Dakar. Ponadto nasza firma będąc importerem na Polskę prowadzi rozwój i opracowuje specjalne rozwiązanie regulacyjne dla samochodów - silników pracujących w poslkich warunkach drogowych i paliwowych.

Czytaj więcej: Co to jest sterownik DPP Performance czyli dlaczego to najlepsze rozwiązanie do beziwazyjnego...

Co lepiej wybrać Eco box czy Digital Power Pack EcoBoost?

Czytaj więcej: Co lepiej wybrać Eco box czy Digital Power Pack EcoBoost?
Wieksza wydajnosć i oszczędność paliwa - DPP Green Line
Czy wyobrażałeś sobie kiedyś co byś zrobił jakby Twoje auto paliło tylko 1,5 litra na 100 km. Tego nie obiecujemy  i Digital Power Pack z serii EcoBoost nie jest złotym środkiem, mimo to możesz od teraz dzięki nam oszczedzać na paliwie. Zanim zdecydujesz się na modernizację czy zakup jakiego kolwiek rozwiązania, dowiedż się jak to działa i na co powinienień zwrocić uwagę. Działanie DPP EcoBoost jest znacząco inne i korzystniejsze niż spotykane dotąd rozwiązania o nazwie ecobox ...

Czytaj więcej: Co lepiej wybrać Eco box czy Digital Power Pack EcoBoost?

Jak wygląda modernizacja oraz jakie są efekty przy chip tuningu przez najnowszej generacji sterownik zewnętrzny DPP Multichannel czy Performance? + VIDEO

Czytaj więcej: Jak wygląda modernizacja oraz jakie są efekty przy chip tuningu przez najnowszej generacji...
Na filmie możesz zobaczyć jak przebiega modernizacja za pomocą sterownika DPP
Sterowniki zewnętrzne do których należy DPP Multichannel czy DPP Performance to urządzenia podłączane metodą Plug & Play jednakże działające znacznie korzystniej niż spotykane na rynku powerbox-y. Powerboxy zmieniają jeden czy dwa parametry bez zważania na aktualną pracę silnika czy jego aktualne obciążenie. Podążając za danymi ze sterownika zmieniają je o ustaloną wartość.

Natomiaststerowniki DPP są zorientowane na odczyty pracy silnika jak i jednostki sterującej dokonując na podstawie tych danych i indywidualnych ustawień korzystniejszym sterowaniem pracy silnika. Biorą pod uwagę obciążenie i odpowiednio regulują charakterystyką momentu obrotowego jak i mocy w funkcji obrotów, mieszanki paliwowo-powietrznej czy aktualnego położenia pedału gazu.

Czytaj więcej: Jak wygląda modernizacja oraz jakie są efekty przy chip tuningu przez najnowszej generacji...

Co wybrać Powerbox czy najnowsze techniczne rozwiązanie - Digital Power Pack?

Czytaj więcej: Co wybrać Powerbox czy najnowsze techniczne rozwiązanie - Digital Power Pack?
Sterownik DPP Multichannel do indywidualnego tuning silników
Digital Power Pack najnowsze rozwiązanie techniczne dla silników Turbodiesel (common-Rail) oraz Turbo Benzynowych np: TSI, TFSI !


Do tej pory znane były różnego rodzaju powerbox-y, analogowe czy też cyfrowe. Oczywiście działały i z różnym skutkiem podnosiły parametry (np w silnikach diesel: zmieniając jedynie dawki wtrysku czy ciśnienia wtrysku) - przyrosty były jakość mierzalne czy odczuwalne.
 
Jednakże chip tuning (o ile taka możliwość fizycznego wykonania istniała w samochodzie) dawał znacznie większe efekty dzięki możliwości zmiany większej ilości parametrów oraz indywidualnego strojenia po prostu wpłynięcia zarówno na parametry dawki paliwa, korekcji ciśnienia paliwa , wartości i charakterystyki doładowania w fukcji obrotów i obciążenia.

Czytaj więcej: Co wybrać Powerbox czy najnowsze techniczne rozwiązanie - Digital Power Pack?

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.